Ekspresne kuglice od keksa

Ekspresne kuglice od keksa

Od mase za ove bombice možete da napravite pregršt različitih varijanti.

Sastojci

250 g mlevenog keksa

125 g margarina (ili puter)

125 g šećera

100 g mlevenih oraha (badema ili lešnika)

1 vanilin šećer

150 g rendane čokolade

50 g kokosa

1dl gaziranog soka od pomorandže ili mleka (po ukusu i želji)

Priprema

1. Penasto umutiti margarin (ili puter) i dodati šećer, zatim mleveni keks, čokoladu, vanilin šećer i orahe (bademe ili lešnik). Sve dobro umesiti.

2. Praviti kuglice i uvaljati ih u kokos.

Napomena: Za one koji ne vole kokos, kuglice se mogu uvaljati u mlevene orahe, bademe, lešnike, rendanu čokoladu, prah šećer, kristal šećer ili mleveni keks. A mogu se preliti istopljenom čokoladom (crnom ili belom) ili prelivom od šećera (u koji se može dodati boja).

Disclaimer I

Sve informacije na ovoj veb stranici objavljuju se u dobroj nameri i samo u opšte informativne svrhe. Veb stranica sombor.info ne daje nikakve garancije o potpunosti, pouzdanosti ili tačnosti objavljenih informacija. Svaka radnja koju preduzmete u vezi sa informacijama koje pronađete na ovoj veb stranici je na vaš sopstveni rizik i vlasnik sajta neće biti odgovoran za bilo kakve nastale gubitke i/ili štetu.

Disclaimer II

Materijal preuzet sa interneta smatra se javno dostupnim osim ako nije drugačije navedeno. U slučaju da postoji problem ili greška u vezi sa autorskim pravima na određenom materijalu, kršenje autorskih prava je učinjeno nenamerno.

Nakon predstavljanja dokaza o autorskim pravima, sporni materijal će odmah biti uklonjen sa sajta.