POSNO: Krompir salata sa susamom i tunjevinom (VIDEO)
Foto: Šerpica

POSNO: Krompir salata sa susamom i tunjevinom (VIDEO)

Veoma ukusna kombinacija susama, tunjevine, majoneza i belog luka.

Posna verzija ali ako ne postite može i sa mrsnim majonezom.
Odlična kao prilog, ali meni često i kao obrok salata. Uživajte u finom ukusu.

Sastojci i priprema:

– 1,300 g krompira
– 200 g posnog majoneza (može i više ako volite kremastiju salatu)
– 100 g pečenog susama
– 200 g tunjevine iz konzerve (bilo koje)
– veza peršunovog lišća
– 2 čena belog luka (može i u prahu)
– 1 – 2 kašičice soli (tunjevina i majonez su već slani)
– 2 kašičice sirćeta

Krompir skuvajte u ljusci, pa ga ogulite i isecite na kocke. Susam propržite. Izmešajte majonez, tunjevinu (i ulje iz konzerve), izrendan beli luk, iseckano lišće, sirće, posolite pa izmešajte sa krompirom.

Poslužite odmah ali je najbolje da odstoji sat vremena da se ukusi otpuste. Prijatno.

{vembed Y=_v4ZfvMgH7c}

Izvor: serpica.net

Disclaimer I

Sve informacije na ovoj veb stranici objavljuju se u dobroj nameri i samo u opšte informativne svrhe. Veb stranica sombor.info ne daje nikakve garancije o potpunosti, pouzdanosti ili tačnosti objavljenih informacija. Svaka radnja koju preduzmete u vezi sa informacijama koje pronađete na ovoj veb stranici je na vaš sopstveni rizik i vlasnik sajta neće biti odgovoran za bilo kakve nastale gubitke i/ili štetu.

Disclaimer II

Materijal preuzet sa interneta smatra se javno dostupnim osim ako nije drugačije navedeno. U slučaju da postoji problem ili greška u vezi sa autorskim pravima na određenom materijalu, kršenje autorskih prava je učinjeno nenamerno.

Nakon predstavljanja dokaza o autorskim pravima, sporni materijal će odmah biti uklonjen sa sajta.